Auto omanikule
ulesmage soit talvel

Ülesmäge sõit talvel. Mida meeles pidada?

Lisas 5 veebruar 2019

Lume või jääga kaetud maanteel liiklemine on väljakutse, mille kõige raskem osa on kallakust üles sõit. Mida teha, et ülesmäge liikumist tunduvalt kergendada?

Paljude jaoks on talve parim osa alles algamas, sest jaanuar on kogu Eestis populaarne kuu suusapuhkuste korraldamiseks. Sõidukijuhid seevastu peavad olema valmis rasketeks ilmastikutingimusteks – tavaliselt ei ole maanteed talviti kuivad ja puhtad. Kuidas saada üle kallakust, mis on kaetud lume või jääga?

1. Kiirust tuleb tõsta enne kallakule jõudmist – hiljem võib piisava hoo saavutamine osutuda liiga keeruliseks.

2. Kindlasti on vaja vältida rataste libisemist. Selleks tuleb gaasipedaali kasutada korrektselt ja valida õige käik.

“Juhul, kui rattad hakkavad libisema, on vaja survet gaasipedaalile vähendada. Samal ajal tuleb kiirust hoida nii kõrgel, et auto kallakule seisma ei jääks,” ütleb tunnustatud autokooli direktor.

3. Rattad tuleb suunata ettepoole. See parandab nende haarduvust pinnasega ja veojõudu.

4. Mis saab siis, kui paigalt liikumine on võimatu? Sellisel juhul võite rataste alla asetada kummist matid või teele liiva visatatalvel võiksite väikeses koguses liiva igaks juhuks käepärast hoida.

5. Olge ebameeldivateks üllatusteks valmis juba enne teele asumist. Olukordades, kus võite järsku silmitsi seista raskesti läbitavate lumehangedega, peaksite igaks juhuks varuks hoidma rattaketid. Pidage meeles, et ketid tuleb ratastele paigaldada juba varakult, sest siis, kui olete suutnud hange kinni jääda, ei ole neist enam palju abi.

Loe veel:

Summad kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.