Auto ostjale
uhe-eelneva-omanikuga-auto

Ühe eelneva omanikuga autod – kas need on väärt ostmist?

Lisas 7 veebruar 2019

Teoreetiliselt ei tohiks pealkirjas esitatud küsimuse puhul tekkida ühtegi kahtlust. Ilmselgelt on uuema sõiduki puhul oht, et midagi valesti läheb, tunduvalt väiksem.

Ühe eelneva omanikuga auto tundub ideaalne valik nende jaoks, kellel ei ole piisavalt raha uue sõiduki ostmiseks, kuid soovivad siiski järgmise paari aasta jooksul nautida stressivaba sõitu. Probleem peitub aga konkreetse fraasi kasutamises, sest “üks omanik” ei võrdu tingimata hea seisukorraga.

Miks on ühe omanikuga auto hea valik?

Mitmeid aastaid tagasi heideti tihti nalja inimeste üle, kes pärast uue auto ostmist sõitsid veel mitu kuud ringi kaitsekile istmetel. Eeltoodud kujutluspilt, kuigi veidike liialdatud, on hea näide sellest, kuidas autojuhid kipuvad uue sõiduki eest paremini hoolitsema. See ongi esimene argument ühe eelneva omanikuga auto valimise kasuks.

Teine mõjuv argument vähe kasutatud sõiduki ostmiseks on täpselt dokumenteeritud kasutusajalugu. See kehtib loomulikult vaid juhul, kui omanik on regulaarselt külastanud (volitatud) mehaanikut või autotöökoda.

Teooriat puudutav osa sellega lõppebki. Aga kuidas see praktikas toimib? Praktikas on müüjad vägagi teadlikud, et “üks eelnev omanik” on ostjate jaoks suur tõmbepunkt. Seda kliendimagnetit kasutatakse ära halastamatult.

Veelgi huvitavam on aga asjaolu, et konkreetne fraas tundub olevat nii atraktiivne, et mõned automüüjad on selle ümber ehitanud kogu oma äristrateegia.

Mida tähendab termin “üks eelnev omanik”?

Teoorias tähendab see seda, et autol on olnud vaid üks omanik, kes soetas selle tootja ametlikust esindusest ning soovib nüüd sõiduki edasi müüa. Üldjuhul peab see paika ka praktikas, välja arvatud Eestis. Enne Eestisse jõudmist on enamik taolistest sõidukitest käinud käest kätte mitmeid kordi (Saksamaal, Hollandis või mõnes muus riigis, kust auto imporditi).

Kuid see pole veel kõik. Mõnikord on müüja poolt reklaamitud „üks omanik” vaid katse võita potentsiaalse ostja tähelepanu. Sellel ei ole mingit pistmist tõega. Tänapäeval müüakse enamik kasutatud sõidukitest veebilehtede kaudu. Sageli tuleb vastavate vormide täitmiseks klõpsata vaid paarile nupule /märkida sobiv kastike. Seega võib müüja alati öelda, et ta tegi kogemata vea.

Usalda, aga kontrolli

Kas soovid osta auto esimeselt omanikult? Pea meeles, et kedagi ei tohi usaldada tingimusteta. Nagu rahvasõna ütleb: „Usalda, aga kontrolli.” Siinkohal tuleb ära märkida fakt, et mõne aasta tagune autotööstust puudutav uurimus näitas, et ligi 80% järelturul olevatest autodest on osalenud kokkupõrkes. Kokkuvõtteks võib öelda, et lisaks varieeruva kahjuajalooga ja korrigeeritud läbisõiduga autodele, hõlmab Euroopa järelturg ka ühe eelneva omanikuga sõidukeid, mille taust on kahtlane.

Hirmus, kas pole?

Tahad osta auto esimeselt omanikult? Kontrolli selle tausta

Juhul, kui Sa pole kindel, et autol on tõepoolest olnud vaid üks eelnev omanik, pead kontrollima selle kasutusajalugu. See aitab vähendada defektse toote ostmise riski. VIN-koodi kaudu kättesaadava teabega tutvumine on üks tõhusamaid viise sõiduki tausta uurimiseks. Lisateavet selle kohta leiad siit: Aruanded

Loe veel:

Summad kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.