autoDNA soovitab
Suvel sõitmine

Suvel sõitmise nõuanded

15 mai 2018

Ka suvel tuleb jälgida turvaliselt sõitmise nõuandeid. On käes,  “roadtripide” hooaeg. Kellele meist ei meeldiks oma sõbrad autopeale panna ja ringi sõita, avastades uusi kohti, nautides ranna mõnusid või lugematutel hulkadel festivale mis suvel toimuvad. Selleks et saaksite enda ja teiste kaasreisijate turvalisuses kindel olla, tuleks tähele panan kindlaid näpunäiteid. Statistiliselt hukub liikluses kõige rohkem inimesi kokku just suve kuudel. Vaata statistikat siit : Statistika.

Keskendu Turvalisusele

Üks paljudest suurepärastest tegevustest mida suvel teha saad on autoga ringreis. Ei ole midagi mis annaks sulle sama hea emotsiooni, kui ringreis sõprade või perega. Enne, kui haagid endale külge oma paadi, uue karavani või pakid oma asjad autosse, siis tuleks meelde tuletada peamised turvalisus aspektid. See võib küll esialgu planeerimisse lisa ajakulu tuua, kuid see väike ajakulu suudab Teid päästa edasisest peavalust mis tuleneb kas sõiduki rikkest, või mis veel hullem, avariist maanteel.

Keskendu turvalisusele

Keskendu turvalisusele

 

Enne teele minekut

Tee ära sõiduki hooldus

Regulaarsed hooldused ja sõiduki kontrollid, õli vahetused, aku vahetused ning rehvide tasakaalustus on suur samm lähemale sellele, et ära hoida teeäärde jäämist. Kui sõiduk on nõuete kohaselt hooldatud, ning Te teate sõiduki hooldusajalugu, siis ei tohiks sõidukiga mingeid probleeme esineda, kuid kui Te ei ole kursis sõiduki varasema taustaga, siis pange endale koheselt aeg mehhaaniku juurde, ja laske enda sõiduk üle vaadata ja korrapäraselt hooldada.

Kontrolli sõiduki tausta

Kui oled ostnud endale suveks sõiduki, mõeldes just sellele et sõidukiga pikki kilomeetreid sõita, siis oleks mõistlik ka sõiduki taustale pilk peale visata. Isegi kui sõiduk tundub pealtnäha ideaalses korras, siis ilma tausta süvenemata võib ette tulla “toredaid üllatusi” mis omakorda võivad ohtu seada kõik sõidukis viibijad.
Kontrolli oma sõiduit kohe: Siit.

Kontrolli sõiduki tausta

Kontrolli sõiduki tausta

Teel olles

Ole valvas ja tähelepanelik

Pea meeles, et pikad ringreisid on väsitavad nii lastele, kui ka sulle endale. Planeeri endale piisavalt aega puhkepausideks ja sirutamiseks, kuna pikk sõit sundasendis väsitab keh, ning sellest võib tekkida nö,. sõidu stress. Pausid on ka vajalikud selelks et süüa, juua, vastata kõnedele ja tegeleda sõnumitele vastamisega, pikk ringreis ei ole hea aeg roolitaga telefoniga tegelemiseks, või söömiseks/joomiseks. Võimalusel tuleks iga kindla aja tagant vahetada ka juhti, eriti kui tunned uimasust ja väsimust, selline olukord muutub ohtlikuks nii sulle kui ka teistele liiklejtele. Võta kaasa mõned lemmik raamatud, videod või pehmed mänguasjad, et hoida oma pisipere hõivatuna. Muu tegevusega hõivatus muudab nende jaoks sõidu kiiremaks, ja stressi vabamaks, ning samuti on Sul lihtsam sõita kui ei pea iga 5 minuti tagant vastama küsimsuele, “Kas me oleme juba kohal?”

Ole valvas ja tähelepanelik

Ole valvas ja tähelepanelik

Jaga teed ka teiste liiklejatega

Soojad ilmad toovad teedele ka teisi liiklejaid peale autojuhtide näiteks mootorratturid, jalgratturid ja jalakäiad.

Arvestades fakti et ka nemad on kohustatud täitma kõiki samu eeskirju ja käituma liikluseeskirjade kohaselt nagu sinagi, on nad kordades haavatumad, kuna neil ei ole kaitseks ümber sõiduautot.

Jäta mootorratturi taga sõites suurem vahe – 3 või 4 sekundit, mootorrattur on kordades kergem kui sõiduauto, ning seetõttu kulub tal peatumsieks palju vähem aega.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kasuta alati suunatuld enne manöövri algust, see annab võimaluse teistele liiklejatele sinuga “kosotööd teha” ning säilitada ohutu liiklusolukord.

Austa teisi liiklejaid

Austa teisi liiklejaid

Austa jalakäiaid. Asjad mida peaksid autojuhina meeles pidama:

  • Sa võid jalakäiatega kokku puutuda igalpool ja igal ajal.
  • Hajutatud tähelepanuga jalakäiad on saanud lahutamatuks osaks liiklusest, hoia silmad lahti.
  • Jalakäiad võivad olla väga raskesti märgatavad – Eriti pimedas või halva ilmaga-–
  • Peatu teed ületavate jalakäiate jaoks, isegi kui seal ei ole märgitud ülekäiku, see annab märku ka teistele juhtidele, ning aitab ära hoida liiklusõnnetuse.
  • Sõiduradadel seisma jäänud autod võivad tähendada teed ületavat jalakäiat, kui kahtled siis ära soorita möödasõitu.
  • Ära eelda, et jalakäia sind näeb, ta võib tähelepanu võib olal hajutatud või ta ei ole selleks vaimselt või füüsisliselt võimeline.
  • Kui sa ootad seda õiget hetke et välja sõita, siis hoia ka silm peal jalakäiatel kes võivad olla juba selleks hetkeks sulle ette tulnud.
  • Ole eriti tähelepanelik koolide läheduses, ning piirkondades kus lapsed aktiivselt teede läheduses mängivad. Käitu liikluses samamoodi nagu sa tahad et sinu maja ees sõidukijuhid käituks.

Kõik liiklust puudutavd turva tegurid on üks suur osa turvalisest ringreisist, kuid siin on veel üks väga suur faktor. Isegi kui Sa käitud õigesti teiste liiklejate vastu, siis kõige suurem riski tegur on sinu enda sõiduk, ja mitte sõiduk tehniliselt vaid sõidukis viibivad inimesed. Enne sõidu alustamist veendu selles, et kõik inimesed on nõuete kohaselt kinnitatud, kõik lahtised asjad autos on kinni pandud, ning kogu sinu isiklik vara on kinnitatud või paigutatud nõuete kohaselt. Suvel tasub üle vaadata see et autos oleks olemas päikse prillid ja veepudel. Loomi transportides aga tuleks veenduda ka nende turvlisuses, võimalik on kinnitada ka neid turvavööga ja säilitades sellega nii enda kui ka looma turvalisuse.

Veenud reisijat turvalisuses

Veenud reisijat turvalisuses

Turvalist suve soovib
AutoDNA

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.