autoDNA soovitab
Linnaoludesse sobiv väikeauto

Linnaoludesse sobiv väikeauto

18 juuli 2015

Millele peaks pöörama tähelepanu väikest, linnaoludesse sobivat autot soetades? 

Millised omadused peaksid olema autol, mis suurlinna keerulistes oludes kergelt hakkama saaks? Sellist autot otsides tuleb ilmselt valmis olla teatud kompromissideks. Ideaalseks linnaautoks sobib eelkõige auto, mis:

  • Ei ole suur.
  • Auto, millega on intensiivses liikluses ja ummikutes kerge manööverdada ning lihtne vahetada sõidurada enne ristmikku. Peamiselt on väikeautod kolmeukselised ja need ei ole maastikuautod, universaalid või suured kompaktklassi autod.
  • Kulutab vähe kütust.
  • Linnas kulutab auto palju rohkem kütust kui linnavälistel teedel ning selles mõttes on ka liiklusummikud efektiivse sõidu suurimaks vaenlaseks. Seetõttu sobib linnasõiduks kõige paremini väike ja ökonoomne transpordivahend. Selleks võib olla bensiinimootoriga auto, kuid samas võib linnaoludesse sobivate väikeautode hulgast leida ka ökonoomseid diiselmootoriga autosid (näiteks Fiat Panda), hübriidautosid (näiteks Honda Jazz Hybrid) ning isegi elektriautosid. Elektriautode puhul ei rõõmusta meid aga nende kõrge hind.
  • On väikese ja mitte eriti võimsa mootoriga.
  • Väikesed linnaautod on tavaliselt 1.2 liitrise mootoriga, mille võimsus jääb 75 hj piiridesse. Sellise autoga me maanteel erilist muljet ei avalda ning kummivilinal ristmikult minema ei kihuta, kuid linnaoludes on sellega meeldiv ümber paikneda.
  • On tagasihoidliku varustusega ja ei ole liiga lai.
  • Kahjuks on väike auto väike ka seestpoolt ning juhul kui ostate sellise auto, võite mugava koguperereisi unustada. Ning ärge lootkegi leida sellisest autost kõrgklassi varustust.
Linnaoludesse sobiv väikeauto

Linnaoludesse sobiv väikeauto

Linnaoludesse sobiv väikeauto – mõningaid mudeleid.

Otsides linnaoludesse sobivat väikeautot, on meie jaoks kättesaadav lai valik autosid igas hinnaklassis, alates odavamatest, mille saame kätte juba vähema kui 1000 euro eest – kuni uute linnaautodeni, mille eest tuleb maksta ligikaudu 10 000 eurot. Mõningad populaarsed mudelid:

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

FIAT PUNTO 

Sellise 10 aasta vanuse kasutatud auto saame juba 2500 euro eest. Valida võime 3-ukselise või 5-ukselise mudeli vahel. Auto on varustatud väikese 1.2 liitrise mootoriga. Selle auto eeliseks on lai kasutatud autode valik suure väljalaskeaasta- ja hinnaamplituudiga.

NISSAN MICRA II

Jaapani autode eeliseks on nende suured aknad, mis võimaldavad mugavamalt parkida. Kahjuks ei ole Micra interjöör just see parim, sest tihti kritiseeritakse neid autosid odava viimistluse ja paljude plastmassdetailide pärast.

RENAULT CLIO

Ökonoomne auto. Ja kui rääkida interjöörist, siis võib öelda, et rikkalikult komplekteeritud, kuid dünaamikast rääkides see auto oma jõudlusega eriti ei paelu.

CHEVROLET AVEO

Ei ole eriti kallis. Samas on see ökonoomne auto päris hästi läbimõeldud interjööriga, kuid materjalide kvaliteet nüüd küll see parim ei ole.

KIA PICANTO

Auto, mis ei tekita suuremaid probleeme isegi pärast seda kui läbisõit ületab 200 000 kilomeetrit.

DAEWOO MATIZ

See auto sobib hästi kokkuhoidlikele inimestele, kuna odav ei ole mitte ainult selle auto teenindus ja varuosad, vaid see sobib ka hästi gaaskütusega sõitmise jaoks.

TOYOTA YARIS

Väike linnaauto, mis peab hästi vastu ja vajab harva remonti. Samas siis kui tekib vajadus mõni detail välja vahetada, tuleb arvestada sellega, et varuosad ei ole just kõige odavamad.

SMART

Auto neile, kellele meeldib silma paista. Parkida saab seda igal pool, isegi kõnniteega risti, kuid selle auto puuduseks on tõsiasi, et see on ette nähtud vaid kahele ja sobib vaid linnas sõitmiseks.

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Summary