autoDNA soovitab
müüa-autot-kriisi-ajal

Kuidas müüa autot kriisi ajal?

14 aprill 2020

Olenemata tingimustest, milles me hetkel elame (jah, viimaste päevade jooksul on paljudel tekkinud tunne, et maailm on seisma jäänud ja midagi ei saa enam teha), peame hoidma mõistlikku ja pragmaatilist mõttemaailma. Otsida võimalusi, kuidas jääda rahaliselt funktsionaalseks, on rakse, kuid lõppude lõpuks iga löök sunnib meid edasi liikuma.

Autoturg eksisteerib ka pandeemia ajal!

Hetkel tundub, et ainuke asi, mida tehakse, on käte pesemine ja kodus passimine. See periood saab üks hetk läbi ja kõik, mis on tahaplaanile lükatud, tuleb jälle ette. Näiteks maha müüa see auto, mida meil enam vaja pole, või osta see auto, mida meil vaja on, kuid hetkel pole selle jaoks aega.

 

 

Sõiduki ost/müük jätkub.

Mitte sama koormusega, kui üle kuu aja tagasi, aga sellegipoolest tekivad sellel turul võimalused. Rohkem kui kunagi varem nii ostu kui ka müügi jaoks.

AutoDNA meeskond on saanud viimati palju küsimusi, kuidas praegu autosid osta/müüa. Meil on palju informatsiooni, mida me peame kasulikuks kõigile, kes soovivad langetada selliseid otsuseid praeguse pandeemia ajal.

Kui tahad autot müüa….

Tõenäoliselt olete sellel perioodil kogenud ostuhuviliste arvu kahanemist. Võibolla olete kokku puutunud potentsiaalse ostjaga, kes on küsinud teilt suurt hinnaalandust. Põhjuseks on raske majanduslik periood, mis jätkub ka peale seda pandeemiat.

Peab olema realistlik ja arvestama, et võtab aega, enne kui majanduslik seis maailmas paraneb. Selleks ajaks kaotavad ostjad tõenäoliselt huvi teie auto vastu.

Nii et mõtle hoolikalt

Kas tõesti on vaja praegu autot müüa? Kui jah, siis määra sellele mõistlik hind, kauple ja anna auto kõige esimesele pakkumise, mis läheneb oodatud hinnale, tegijale. Te ei pruugi peale seda pakkumisi enam saada.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Kas teil on võimalik autot natuke aega kasutada ja müügiga viivitada?

kasutada-autot

Sellisel juhul on võibolla parem müügiga viivitada. Tuleb arvestada ka sellega, et auto väärtus aja jooksul väheneb. Sellisel juhul peab järgima samme A ja B, mis on allpool välja toodud, et auto õigel ajal maha müüa ja selleks valmis olla.

Kuidas tunda, kuna on õige hetk? Lihtne – korda analüüsi meetodit, mis on punktis A. Vaata, kas turul on suur konkurents või mitte, positsioneeri oma hind ja asukoht – selle järgi saad otsustada, kas müüa kohe või müügiga viivitada.

Mida pead tegema, et sellel perioodil edukalt auto maha müüa?

A) Kogu dokumentatsiooni ja ole valmis sisenema džunglisse, mis on kasutatud autode ärikaid täis.

 • Alustuseks kogu andmeid turu kohta.
 • Uuri, palju sarnaseid autosid on viimaste kuude jooksul maha müüdud.
 • Vaata, missugused on pakkumised samasuguse auto kohta ja kui palju on teil konkurente soovitud hinna osas. Selle uurimiseks võib kuluda paar tundi.
 • Missugune informatsioon on sinu auto kohta saadaval? Infot saab nii esindusest kui ka lehtedelt nagu autoDNA.ee.

kaigukangi-nupp

B) Valmista auto ette

 • Kui teil on veel väikseid tehnilisi probleeme, mida on vaja veel kõrvaldada, siis tehke need kohe ära, et ostjatel ei oleks põhjust tehingust taganeda.

NB: Ärge tehke remonditöid kallitele osadele, sest te ei suuda suurt investeeringut tasa teha ja ostja tõenäoliselt ei usugi, mida te talle ütlete.

Ärge tehke parandustöid kerele, sest see jätab mulje, et teil on midagi peita.

 • Me soovitame viia auto professionaalsesse autopuhastuse ettevõttesse.

NB: Pärast seda võib auto näha välja nii hea, et te ei tahagi seda enam maha müüa. Sellepärast soovitame alustada sellest.

 • Proovi leida argumente, mis eristaks teie auto teistest, mis on sama hinnaga müügis(põhinedes asjadele, mida te leidsite punktist A).
 • Kasutage esinduse või autoDNA poolt saadud dokumentatsiooni. Sõiduki ajaloo aruanne, mis tõestab, et sõiduk on sellises seisundis nagu te väidate, tõstab ostjate seas usaldust. Meie kogemused näitavad, et 70% autoDNA klientidest on öelnud, et nad kasutavad aruannet momendil, mil nad otsustavad autot müüa, et tõestada, et nad on ausad müüjad.

C) Müük

Selleks, et selleni jõuda, pead investeerima ca 100 EUR puhastuse ja toetava dokumentatsiooni jaoks. Nüüdseks on tava investeerida 100 EUR-i müügiks.

Siin on meie soovitused:

 • Avaldage kuulutus kõikides müügiportaalides, ka tasulistes;
 • Lisage telefoni number ja email, millele saate kiiresti vastata;
 • Pange paika müügihind ja minimaalne hind, millega olete nõus leppima;
 • Kaubelge peale seda, kui olete välja toonud kõik sõiduki eelised.
 • Proovige saada ostjalt kohe pakkumine, sest see tuleb abiks. Selle kaudu saate aru, kui suur on huvi ja kuidas oma kauplemise strateegiat planeerida.
 • Kõige olulisem asi on teada, mida te tahate. See aitab teil mitte kaotada huvitatud ostjaid ja vältida mõttetut aja raiskamist.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: