autoDNA soovitab
sõiduki Euroopast. kuidas valida

Kui soovite importida teist autot: valitud riikide läbivaatamine

30 mai 2015

Sisukord

Eesti autojuhtide importimiseks Saksamaalt kasutatud autosid, kuni paar aastat tagasi. Koos oma heade teede, lähedus ning atraktiivne auto hinnad Eestis, Saksamaal oli populaarne koht osta. Olukord on muutunud, kuigi ja koos vähenenud kättesaadavus eri pakkumisi meie naaber on juba saanud sama hea valiku nagu paljudes teistes riikides, kui mitte hullem.

sõiduki Euroopast. kuidas valida

sõiduki Euroopast. kuidas valida

Belgia

Belgia on Brüsselis ja Brüssel on Euroopa Parlament. Riik pakub laia valikut mõõdukalt uus (kuni 4 aastat vana) premium klassi autot väga heas seisukorras, müüsid endised diplomaadid, kes kas muuta nende ametlikku sõidukitest iga paari aasta tagant, või vabaneda oma ametiautot niipea, kui nende töö Brüsselis lõpeb ja nad vajavad koju naasta. Kui auto oli soodushinnaga ostmise kohta, on tõenäoline, et nad pakuvad konkurentsivõimelist hinda, kui müüd ka. Kui otsite hästi hooldatud prantsuse, saksa või jaapani auto, siis veenduge, et te külastate Belgia ühte saada.

Madalmaad

Hollandis pakuvad Prantsuse ja Jaapani autosid, mis on pisut kallimad, siis Saksamaal. Kui auto on ostetud Madalmaades, võite olla kindlad, et läbisõidu näitu ei ole manipuleeritud, nagu hodomeeter tagasipööramine on keelatud seal penalti. Lisaks saate kontrollida ka läbisõit, mille dekodeerimine VIN-kood: lihtsalt tippige see autoDNA veebisaidi või Hollandi jaotuskava andmebaasi.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Itaalia

Keskmine auto sõitnud Itaalias on uuem kui see, mida me oleme harjunud Poolast; itaallased muuta oma autosid üsna sageli, enne kui nad vanaks. Itaalia kahjuks kunagi tippu nimekirja riikidest, kus autod on tehtud – kui müüa, saavad nad vaevalt meelitada iga välismaalane. Isegi kui vigastusteta, auto võib olla kulunud rooliratas, luitunud ja veel palju selliseid üllatusi. Itaalia kuuma päikese käes ei ole nii suur vaenlane juhid, nagu võite arvata, kuigi, nagu nende päikeselisest itaallased ei pea muretsema rooste, isegi kui sõiduk on 10 + aastat vanad. Ole ettevaatlik, kuigi, nagu läbisõit odomeetri rollbacks on lihtsalt seal nii populaarne kui Eestis.

Taani

Taani tundub olevat hea riik importida autot: maksud on kõrged, mis muudab sõidukid kallimaks, nii et ükski Taani sõitja saab kunagi proovi säästa raha hooldus ja varuosad. Kahjuks on sama põhjus, autod on palju aastaid enne, kui nad on müüdud. Hea asi on, et nad ei petnud, sest kilomeetri läbisõidu ajal registreeritakse iga tervisekontroll ja saate hõlpsalt otsida soovitud vahemaa. Seal on isegi Eesti ostjate jaoks hea uudis: kui auto on registreerimata Taanis, saad osa tulumaksu tagasi, mis teeb lõpliku hinna rohkem kui esialgu võib tunduda.

Prantsusmaa

Importimine auto Prantsusmaalt võib osutuda veidi raskemaks, võrreldes ostavad sisse, näiteks Saksamaale. See on sellepärast, et Prantsuse õigusnormid, mis nõuavad ekspordi plaadid, kas auto on sõitnud üle piiri; võtab aega kaks päeva, et saada neid. Prantsusmaa pakub mitmesuguseid diisel autod, kuid vaevalt nad üldse välja nagu uus; enamik neist on kas täis või isegi alla kukkus.

Saksamaa

Kui ükski ülaltoodud suvanditest tundub sinu jaoks piisavalt hea, on viimane aeg läks Saksamaale. Kui seal, veenduge, et olete valinud müüdava auto omanik, mitte vahendaja, eriti kui edasimüüja on Türgi ja annab vaid paar sõidukit. Autode seas üllatusi konkreetsed Saksamaa jaoks on üks, sa pead hoolitsema selle eest, et vältida: palju autosid müüakse seal on juba imporditud teistest ELi riikidest. Samuti muutub üha keerulisem leida auto, mida müüakse ainult vanuse tõttu; enamik neist on kahjustatud.

Nagu eespool näha, et mõõdukalt uue auto ideaalses seisukorras on muutunud palju keerulisemaks, kui see oli paar aastat tagasi. Enne reisimist välismaale otsida, tasub oma auto turule, veendumaks, et see ei paku, mida sa otsid. Aktsiisimaksu, erinevad tasud ja reisimise kulud võib hea tehing leidis välismaalt sisse kallist kogemus oleks võinud vältida, kui sa olid otsustanud osta mõnest Eesti omaniku või volitatud edasimüüja poole.

 

Loe veel:

Summary