autoDNA soovitab
autojuhtide-küsimused

Koroonaviirus: autojuhtide korduma kippuvad küsimused

21 aprill 2020

Autojuhid istuvad nüüd kodus ja kasutavad autosid vähem, isegi kui on liikvel. Mis siis, kui tahad vaba aega kasutada, et autot osta või müüa? Kuidas see üldse praegu välja näeb? AutoDNA on pannud kokku nimekirja vastustest autojuhtide küsimustele, mis võivad tekkida pandeemia ajal.

Kas on hea idee osta praegu uus auto?

Kui teil on palju raha, siis vastus on jah. Autode vahendajad müüsid muidu iga kuu paar tosinat autot. Pandeemia ajal on nende müügid vähenenud paari auto peale kuus, mis tähendab, et praegu on hea aeg osta auto märgatava allahindlusega. Ostke autot rahaga, mis teil reaalselt on, liisingu või laenu võtmine on praeguse olukorra valguses väga riskantne.

 

 

Kuidas osta auto turvaliselt?

Raske on ette kujutada autoostu ilma isiklikult seda üle vaatamata, jättes ära kõik proovisõidud ja esinduse külastused. Need tegevused eeldavad otsest kontakti teiste inimestega, mis ei ole praegusel hetkel soovituslik. Pigem lakuda kodust ainult vajalike tegevuste jaoks. Sellepärast on parem praegu lihtsalt müügikuulutusi lehitseda. Mõned pakuvad juba 360 kraadist vaadet nii seest poolt kui ka väljast poolt, mis annab tunde, et vaatad autot reaalajas. Muidugi ei saa sa nii sõiduki tehnilist seisundit kontrollida. Sellegipoolest saad teha osalise kontrolli neti teel, kasutades sõiduki ajaloo aruandeid, mis vajavad ainult VIN koodi. Sellised teenuseid leiate lehtedelt nagu autoDNA. Tasub märkida, et kasutatud autode müügi ettevõtted muudavad klienditeendiduse olemust — mõned on algatanud regulaarseid puhastusi oma autoparkides ja toovad ostetud auto kliendi maja ette ilma lisatasudeta.

Kuidas müüa kasutatud autot?

Autot on võimalik müüa interneti teel. Tuleb arvestada sellega, et mõned „ärikad“ üritavad olukorda ära kasutada ja nõuda märkimisväärset hinnaalandust. Võid kasutada kasutatud autode müügiplatsi, kuid neilgi on hetkel vähe kliente. Kuid teie auto pannakse üles populaarsetesse automüügiportaalidesse, mida saad muidugi ka ise teha. Auto müügiks ettevalmistamise protsess jääb samaks nagu enne pandeemiat. Autol peaks olema usaldusväärne ajalugu (kinnitatud autoDNA aruandega), auto peaks olema puhas ja heas tehnilises seisundis. Pole mõtet teha kalleid remonditöid, sest sa ei suuda seda müügiga tasa teha.

Kas praegu on hea hetk kasutatud auto müügiks?

Üldiselt mitte, sest praegu panevad paljud inimesed turule oma autod, mille liisingu/laenu ja muid ülalpidamise kulusid ei suudeta enam rahaliselt lubada. See tähendab ainult ühte asja – hinnad hakkavad teravalt langema ja ostjatel tekivad suured valikuvõimalused. Natukeseks ajaks on turg ostjate seisukohast parem kui müüjate. Tasub kaalutleda, kas on tõesti vaja oma autot praegu müüa. Pead arvestama, et su pakkumine saab palju vähem tähelepanu kui paar nädalat tagasi. Kui sul on vaja oma auto müüki panna rahapuuduse tõttu, siis ära arvesta, et sa saad selle müüdud turuhinnaga. Keegi ei tea, mis edasi saab ja seetõttu võivad hinnapakkumised olla väga piiratud. Kui mõni neist on rahuldava tulemuse lähedal, siis on parem tehing ära teha kohe.

Mida teha autolaenude ja liisingutega?

Pangad ja liisingufirmad pakuvad maksepuhkust kuni 6 kuud, kui makstud on siiani tähtajaliselt ilma probleemideta. Kuid tuleb arvesse võtta, et pikeneb ka maksuperiood.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: