autoDNA soovitab
importijate

Importijate kasutatud autode müügiprogrammid

17 oktoober 2019

Sisukord

Esindusest ostetud kasutatud sõiduk: uus autodna.com tsükkel, 3. osa

Hetkel on Eesti turul ligi tosin kasutatud sõidukite müügiprogrammi, kui arvestada ainult tootjate ja importijate poolt pakutavaid programme. Paljud sõidukid on imporditud Poolast, kuna seal toodetakse mõnda mudelit kohapeal (nt Fiat ja Opel). See arv pole väike, kuid kõik need programmid ei ole sugugi võrdväärsed. Kõige rohkem pakkumisi on Toyotal, siis VW Grupil (sealhulgas Seat, Škoda ja Volkswagen), järgnevad Opel, Renault ning Peugeot. Saksamaa esmaklassilistel kaubamärkidel, näiteks BMW ja Audi, on samuti hulgaliselt pakkumisi. Kuigi Mercedes, Honda ja Kia pakuvad ainult oma firmamärgi autosid, võib ülejäänud importijatelt ja tootjatelt saada ka teist marki sõidukeid. Ühelt poolt annab see ostjale laiema valiku, kuid teisest küljest suurendab see märkimisväärselt hinnaskaalat. Vaatame näiteks Audi müügiprogrammi. Sealt võib leida nii autosid, mis maksavad ligi kümme tuhat, kui ka neid, mis maksavad kümme korda rohkem.

 

 

Lisaks tuletame veel kord meelde, et kõrge hind ei tähenda tingimata kõrget kvaliteeti. Paljud ostjad on šokeeritud sellest, kui erineva kvaliteediga on kõrgklassi kaubamärkide pakkumised. Lexus Selectist saate osta Toyota Avensise, mis maksab umbes 4500 eurot ning Lexus LFA hinnaga 640 000 eurot. Samuti on kasulik meeles pidada, et parimatel (ja mitte tingimata kõige kallimatel) sõidukitel on olemas kvaliteedisertifikaadid (näiteks Decra või spetsiaalne sertifikaat sõltuvalt programmist) ning garantii. See tähendab muu seas seda, et mõned programmid kasutavad eelvalikut. Näiteks on Fiat Auto Expert ettevõtte (ajutiselt suletud suurema rekonstrueerimise tõttu) eesmärk pakkuda ainult sõidukeid, mis on maksimaalselt 6 aastat vanad ning mille läbisõit on vähem kui 130 000 km. Konkreetsed piirangud on üsna ranged (näiteks paljud endised sõidukipargid jäetakse vaikimisi välja), kuid samal ajal loob see uue standardi, millele klient võib kindel olla.

Huvitav on see, et enamik programme sisaldavad linke lehekülgedele, kust on võimalik osta uusi mudeleid, ja vastupidi. Toyota programmi konfigureerimise tööriist on peaaegu sama kui see, mida nad kasutavad uue auto otsimisel. Mõnel juhul eelistab importija siiski eraldi lehte (ja brändi), mis on pühendatud kasutatud sõidukite müügile. Hea näide sellisest korraldusest on Peugeot poolt heaks kiidetud kasutatud sõidukite programm (Peugeot Approved Used Vehicles programme) ehk endine Lion Dealers. Teine hea näide on Das WeltAuto – VW Grupi programm, mille sõltumatu lehekülg on lingitud importijate veebisaitidele.

Kasutatud autode müügiprogrammide loend:

Autoexpert (rekonstrueerimisel)

http://www.fiatautoexpert.pl/

Audi Select: plus

www.audi.ee

BMW Premium Selection

www.bmw.ee

Citroen Select

www.citroen.ee

Ford Pre-Owned

www.ford.infoauto.ee

Kasutatud sõidukid: Dacia, Renault

www.renault.ee

Kasutatud sõidukid: Honda

www.cars.honda.ee

Hyundai i-Best

www.hyundai.ee

Kia Warranty

www.kia.ee

Lexuse Select Approved

www.lexus.ee

Kasutatud sõidukid: Mercedes

www.mercedes-benz.ee

Nissan

www.nissan.ee

Opeli garantiiga kasutatud autod

www.opel.ee

Peugeot poolt heaks kiidetud kasutatud sõidukid

www.peugeot.ee

Das Welt Auto: Škoda, Seat, Volkswagen

www.dasweltauto.ee

Toyota Plus

www.toyota.ee

Volvo Selekt

www.volvocars.com/et-ee

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel:

Summary