autoDNA soovitab
kasutatud-rulett

Kasutatud auto ostmine pole enam rulett

9 märts 2021

Sisukord

autoDNA on koostanud ulatusliku aruande autoturu läbipaistvuse kohta. Lisaks ostu- ja müügipakkumistele analüüsitakse aruandes üksikasjalikult osalejate käitumist. See puudutab olulisi nähtusi nagu teabe asümmeetria ja vigased sõidukid. Tõmmatakse piir kasutatud sõidukite professionaalse müügi ja nn “halli ala” vahele, kus keskmist müüjat ei ole võimalik usaldada. Kuigi esmapilgul tunduvad aruandes tõstatatud küsimused olevat eriomased autoturule, siis tegelikult on uuritavad nähtused universaalse iseloomuga. Kirjeldatav on ülemaailmne probleem, kuid ühiskond ei ole sellest veel piisavalt teadlik.

Meie ülesanne on aidata luua positiivseid suhteid autoturul. Oleme arvestanud erinevate sotsiaalsete aspektidega ja kogunud tagasisidet paljudelt olulistelt osalejatelt. Tutvustame uhkusega ettevõtte SW Research poolt läbi viidud uuringu kõige väärtuslikumaid tulemusi, mis põhinevad Poola kodanike esindusliku valimil. “Ligikaudu 70% ostjatest koges sõiduki müüjaga suheldes tahtlikku manipuleerimist. Parima stsenaariumi korral said potentsiaalsed ostjad huvi pakkuva sõiduki kohta vaid osalist informatsiooni; halvimal juhul neile lihtsalt valetati. Umbes 12% Poola autojuhtidest on märganud müügipakkumisi, milles on esitatud vale või võltsitud VIN-kood. Veelgi muret tekitavam on asjaolu, et 18% ostjatest, kes otsisid sõidukit veebipõhiselt, ei suutnud müüjalt VIN-koodi hankida. See on selge märk, et sõiduki tausta üritatakse varjata,” ütles Mariusz Sawuła, autoDNA tegevjuht. Kui kaua oleme sunnitud taoliste probleemidega kokku puutuma? Selgub, et lahendus on lihtne 17-kohaline number: igale maailma sõidukile omistatud VIN-kood. VIN on igal sõidukil ainulaadne; see on nagu inimese DNA. Tehingut võib pidada läbipaistvaks juhul, kui ostu-müügilepingut toetab aruanne, milles VIN-kood on dekodeeritud.

 

 

SW Researchi poolt meie projekti raames kogutud tulemused näitavad, et paljud inimesed ei mõista senini VIN-koode ja nende tähtsust. Ostjatel, kes pole oma õigustest teadlikud, tekib raskusi vastava teabe nõudmisega. Seetõttu otsustasime koostada aruande, mis demonstreerib terviklikku lähenemist konkreetsele probleemile. Usume, et see aitab nii ostjatel kui ka müüjatel töötada tõhusalt ja läbipaistvalt. See on autoDNA kaubamärgi missioon. Loodame oma tegevusega näidata, kui usaldusväärsed on meie teenuste kasutajad. Teenindame uute ja kasutatud sõidukite edasimüüjaid, kes kinnitavad oma pakkumiste ehtsust autoDNA aruannete abil ning tõstavad kontrollitud taustaga sõidukite väärtust.

Iga ostja saab sõiduki tausta tasuta kontrollida aadressil https://eteenindus.mnt.ee. Vastav lehekülg sisaldab Eestis registreeritud sõidukitega seotud andmeid. Mõnel juhul on võimalik saada teavet ka teistest riikidest, näiteks Saksamaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Hollandist, Rootsist, USA-st ja Kanadast pärit sõidukite kohta. Juhul, kui otsite ulatuslikumat andmebaasi, mis näitab informatsiooni sõiduki kahjustuste ja remondi kohta, sisaldab fotosid ja läbisõidumõõdiku näitusid, siis tulge vaadake meie poolt koostatud aruandeid aadressil www.autoDNA.ee.

IKONOGRAFIKA

Täielik aruanne on tasuta kättesaadav siit: Inglise keelne aruanne

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: