Mis on autoDNA-s uut?
Toyota mootoriga varustatud võltsitud Ferrari

Kas oleksid nõus ostma Toyota mootoriga varustatud võltsitud Ferrari?

22 veebruar 2017

Internetilehtedel ilmub aeg ajalt innustavaid jutustusi eksklusiivsetest sportautodest, mis mitmeaastase töö tuluemusena on valminud oskaja entusiasti garaažis. Kui turg on juba küllastunud Gucci, Armani jm kaubamärkide võltsingutega, miks peaksid siis Ferrari ja Aston Martin olema eranditeks?

Tähelepanuväärsele osale maailmas elavatest inimestest on imidž muidugi väga oluline. Lõppude lõpuks määrab see meie kuulumise mingisugusesse konkreetsesse ühiskonnagruppi, mis kõrvaltvaatajale võib meie kohta üsna palju öelda. Võltsitud kaubamärgiga riietus ja aksessuaarid on juba ammu üsna harjunud asi, kuid kuidas oleks autodega?

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Võltsitud Ferrari ja Lamborghini

Hispaania politsei poolt kuskil põrandaaluses ettevõttes läbi viidud reidi käigus avastati, et seal toodetakse võltsitud, Ferrari ja Lamborghini marki jõuvankreid. Eksklusiivsete võltsingute jaoks olid aluseks võetud mitte just eriti eksklusiivsed Ford, Peugeot ja Toyota marki autod, mis hiljem ehitati ümber ja muudeti visuaalselt sarnasteks juba nimetatud Itaalia superautodega. Ekstreemsete muutuste osaliseks said Toyota MR2, Ford Cougar ja Peugeot 406 mudelid, mis muutusid ümberehituse tulemusena mitmesugusteks superautodeks.

Võltsitud autode kere ja interjöör on tehtud klaaskiust, mis maksimaalselt sarnaneb originaalile. Vaid auto mootor on säilitanud doonorauto hinge. Kui visuaalselt on seda võimalik peita auto mootorikatte alla, siis heli juba võltsida ei anna. Itaalia võltsitud Ferrari F355 ja F430 olid varustatud kehvakeste 2,0 ja 2,5 liitriste bensiinimootoritega.

Unistusteauto hind?

Sarnaselt võltsitud Gucci käekoti või Armani džemperiga 10 euro eest, oli ka antud juhul hind tugevalt alla originaalide väärtuse. Tuleb vaid loota, et ostjad on endale aru andnud, et ostavad vaid välist efekti, millel puudub sportauto hing. Tuleb tunnistada, et automeistrid olid oma tööd korralikult teinud, sest suurem osa inimestest ilmselt ei suudaks sellist autovõltsingut originaalist eristada, sest kui tihti me siis ikka tänavail erepunast Ferrarit kohtame?!

Need järeletehtud autod sattusid võltsdokumentidega varustatult mitmesugustesse kasutatud autode müügiportaalidesse. Hinnad kõikusid 40 000 ja 45 000 euro vahel. Kui juba tavalised autodki viime enne nende ostmist teenindusse kontrollimiseks, siis sellist marki autot soetades tuleks seda kindlasti kontrollida A-st Z-ni. Iga automehaanik suudaks eristada 2,0 liitrist mootorit sellest, mis tavaliselt peitub Ferrari kapoti all, täpsemast kontrollist ja mitmete interneti kodulehtede poolt online-režiimis osutatavate vastavate teenuste kasutamisest rääkimata.

Võltsitud Aston Martin ja Toyota mootoriga Ferrari

See ei ole ainuke juhus kui inimestele pakutakse „superautosid“ superhinna eest. Mõne aasta eest levis maailmas samuti uudis mingist autoehitusgaraažist, mis samuti asus Hispaanias ja tol korral konfiskeeris politsei 19 mitmesugust Ferrari ja Aston Martin’i võltsingut.

Ka antud juhul võeti mootorid ja kere üle tunduvalt tagasihoidlikemalt autodelt. Tookord võltsiti peamiselt Ferrari F430 ja 458 Italia mudeleid ning ka mõningaid Aston Martin’i mudeleid.

Kõrvaltvaatajate tähelepanust sõltuvuses olevad ostjad olid valmis selliste järeletehtud superautode eest maksma 30 000 kuni 40 000 eurot.

Heaks uudiseks võlts-Ferrari ja teiste „eksklusiivsete“ autode ostjate jaoks on asjaolu, et vähemalt hoolduskulud on selliste võltsitud autode puhul madalad.

 

Summary