autoDNA soovitab
musta-värvi-auto

Kas musta värvi autod toovad halba õnne?

11 juuni 2021

Kuidas mõjutab auto värv tõenäosust, et sõidukil on defekt? Otsustasime seda kontrollida, kasutades autoDNA andmebaasi ja klientide päringuid aastast 2020.

Henry Ford tavatses öelda, et Ford T mudelit saab tellida mis tahes värvi, kui selleks värviks on must. Tänapäeval on valikuvõimalus õnneks palju suurem, kuid mõned värvid peidavad sageli kirjut minevikku.

 

 

Musta värvi auto tähendab probleeme?

Mustad, pruunid, grafiithallid ja hallid autod – autoDNA andmete põhjal selgus, et just nende värvide korral on defektide esinemise oht kõige suurem. Nimekirja lõpus on autod, mis on rohelised, punased või valget pärlmutrivärvi. Kahe äärmuse vahele jääb hõbedane, mis on sõidukite puhul üsna populaarne värv.

black_car-infographic

Sõidukite värvide paremusjärjestus, mis peegeldab defektide tekkimise riski, loodi kliendipäringute hulga ja kahjustusi sisaldavate aruannete põhjal. See ei tähenda, et enam kui pooltel musta värvi autodel on mingi defekt. Kuid see näitab, et iga teine autoDNA andmebaasi otsing andis tulemuseks aruande, mis sisaldas kahjustusi. Suur otsingute hulk ja statistiliselt kõrgem kahjustuste risk tuleneb ka konkreetse värvi populaarsusest Euroopa turul.

Millist värvi auto valida? Edetabel vs turuolukord

Värvitööstuse ülemaailmse liidri Axalta aruande kohaselt on Euroopas domineeriv hall värv (2020. aastal oli seda tooni 25% sõidukitest). See on võrdne valge värviga – 23% neist sõidukitest on lihtsalt valged, samas kui vaid 2% on pärlmutritooni. Musta värvi auto ostis 21% klientidest. Aga kuidas on pruuniga, autoDNA edetabeli kurikuulsa liidriga? Vaid 2% Euroopas 2020. aastal esimest korda registreeritud autodest olid pruuni värvi. See näitab, et populaarsem värv ei tähenda alati kõrgemat kahjustuste riski.

Autot tasub enne ostu sooritamist kontrollida sõltumata sellest, mis värvi see on

Enne auto ostmist kontrollige selle ajalugu autoDNA.ee kaudu. See on juhtiv ettevõte, mis pakub sõidukiteajalugu kajastavaid aruandeid Euroopa ja USA kasutatud sõidukite kohta.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Loe veel: