autoDNA soovitab
Hübriidid koguvad järjest enam populaarsust

Hübriidid koguvad järjest enam populaarsust

15 veebruar 2017

Uute hübriidautode turg areneb küllaltki kiiresti, vaatamata maksusoodustuste puudumisele ja muudele, finantsidega seotud  asjaoludele. Kui aga olete kord juba hübriidauto soetamise kasuks otsustanud, siis millist nende hulgast välja valida? Ehk oleks parem oodata aktsiisimaksu muudatusi?    

Hübriidid koguvad järjest enam populaarsust

Hübriidid koguvad järjest enam populaarsust

Diiselmootori-elektrimootoriga transpordivahendite turg areneb ja kasvab hoogsalt. Siiani olid selles segmendis domineerivaiks Toyota esindajad.  Veel 2004. aastal müüdi Poolas alla 50 hübriidauto, kuid juba 2013. aastaks oli seal nõudlus seda tüüpi uute autode järele kasvanud 1800 autoni. 2016. aasta esimese seitsme kuu jooksul müüdi 2303 Toyota Auris Hybrid mudelit. Samal ajavahemikul müüdi ka 924 Toyota RAV4 Hybrid mudelit. Huvitavaim aspekt on see, et esimene massiliselt toodetud hübriidmootoriga auto Toyota Prius pakkus huvi vaid 137-le amatöörile. Auris’el ja RAV4-l on olemas kõik hübriidauto eelised (sh väike kütusekulu linnas) ja samal ajal  ei meenuta nende välimus “tüüpilist” hübriidautot. Need ei ole enam ainuüksi ökoloogilise mõtteviisi esindajad, vaid pakuvad diisel- ja bensiinimootoriga autodele täiemahulist konkurentsi.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Toyota vallutas 2016. aastal kaks hübriidautode konkurentide turusegmenti. Need on crossover Kia Niro (see võib konkureerida nii uue hübriidi – crossover Toyota C-AP kui ka populaarse Auris’ega) ning populaarne Hyundai Ioniq, väga sarnane Prius’ele.

Mõlemate mudelite puhul pakutakse olulisi hinnasoodustusi. Kia Niro hinnad algavad umbes 20 000 eurost (Auris Hybrid’i hind on ligikaudu 1600 euro võrra kõrgem C-AP omast), kuid Ioniqa hind algab umbes 23 000 eurost, mis on ligikaudu 5000 eurot vähem kui Prius’e baasmudelite hinnad. Kas sellest kõigest piisab Poola või Eesti turu vallutamiseks? Ioniqa hind algab samuti umbes 23 000 eurost, mis on ligikaudu 1700 eurot vähem kui Prius’e baasmudelil. Kas sellistest uudistest piisab Poola turu vallutamiseks?

Prius’e vähene populaarsus ei edenda siiski Ioniqa “karjääri” Poola turul. Segavaks teguriks on auto siluett, mis on sajaprotsendiliselt kohandatud aerodünaamika vajadusteks, kasutades selleks autokere uudseid vorme, mis ostjateringi tunduvalt kahandada võivad. Palju huvitavam on KIA Niro, Toyota C-AP ja Toyota Auris Hybrid olukord turul. Valides uut hübriidmootoriga autot, tasub tähelepanu pöörata just nimelt Auris’ele. See on üks huvitavamaid seda tüüpi autosid, mis väliselt peaaegu ei erine “traditsioonilise” mootoriversiooniga autodest. Auris Hybrid universaalversioon on suurepärane pereauto. Selle kõige paremini varustatud versioon Prestige maksab ligikaudu 23 000 eurot ehk umbes samapalju kui tuleks välja anda Ioniqa baasversiooni eest. 23 000 eurot ei ole liiga suur summa rikkaliku varustusega kompaktklassi auto eest, sest samaväärse varustusega, sarnase kütusekuluga diiselmootoriga auto eest tuleks maksta umbes samapalju.

Ja see ei ole ainukene hüve, millega hübriidmootoriga autode omanikud arvestada võivad. Mõnedes Poola linnades, näiteks Torunis, Gdanskis, Krakowis ja Katowices on sellised transpordivahendid kas siis parkimistasust üldse vabastatud või saavad olulisi hinnasoodustusi kesklinna parklates parkimisel. Sarnane olukord on ka Lätis, eriti Riias. Kahjuks sellega olulised hübriidauto omamisega seotud privileegid esialgu ka lõpevad, vaatamata sellele, et paljudes teistes Euroopa Liidu riikides võite juba aastaid nautida ka mitmesuguseid maksusoodustusi. Alates 2017. aasta jaanuarist on Poolas võimalus saada hübriidautot soetades aktsiisisoodustust.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

 

Summary