autoDNA soovitab
kasutatud-autode

Hea kasutatud autode müügisalong – mida see endast kujutab?

29 august 2019

Pean tunnistama, et mind puudutas Google’i otsingumootori ettepanek, mis soovitas mul otsida fraasi “aus kasutatud autode müügisalong”.

Fakt, et mulle soovitati seda konkreetset lauset, näitab kahte asja. Esiteks, kasutatud autode müügisalongid ei oma tänapäeval just eriti head mainet. Teiseks, inimesed elavad siiski lootuses, et kuskil leidub ka ausaid automüüjaid.

Niisiis, kuidas on võimalik üles leida tõeliselt hea teenusepakkuja? Millele tuleb kasutatud autode müügisalongi külastades tähelepanu pöörata?

Sõiduki üleandmise dokument – see on püha

Kui jätad oma auto kasutatud autode müügiplatsile, siis jätad selle teatud mõttes omapead. Seetõttu on vaja koheselt luua ülevõtmise protokoll, kus täpsustatakse kirjalikult (ja võibolla ka piltide abil), milline oli auto seisukord sel päeval, kui see müüja kätte jäeti.

Selged teenustasud

Aastaid tagasi ringles nali, kuidas leida kesklinna kõige odavam valvega parkla. Selleks tuli auto jätta kasutatud autode müügiplatsile ja küsida selle eest nii kõrget hinda, et keegi seda kogemata ära osta ei sooviks. Tänapäeval taoline trikk enam tõenäoliselt ei töötaks. Igal juhul, enne auto toimetamist kasutatud autode müügisalongi, tuleb küsimusi esitada ka selliste asjade kohta nagu parkimistasud.

Sertifikaadid

Soodsa ostutehingu sõlmimiseks tuleb külastada hea mainega edasimüüjat, kellel on olemas kõik vajalikud sertifikaadid.

Edasimüüja usaldusväärsus

Alati on parem kuulda halastamatut tõde, kui lasta ennast petta ilusate valedega. Juhul, kui kasutatud autode müüja üritab klienti iga hinna eest meelitada, jätab ta tõenäoliselt enda teada selle, millised elemendid tuleb kohe või lähitulevikus parandada või asendada. Ehkki taoline strateegia tundub omaniku jaoks kasulik, on see tegelikult kohutavalt lühinägelik.

auto-varv

auto-varv

Sellega seoses: kindlasti tasub valida kasutatud autode müüja, kes ei keela ostjal uurida sõiduki iga nurka ja pragu (muidugi mõistlikkuse piires) ning läbi viia teatud mõõtmisi, näiteks testida värvikihi paksust.

Professionaalne kasutatud autode salong või petuäri?

Mõne inimese jaoks võib see tunduda liigselt ettevaatlik, kuid tegelikult tasuks kontrollida, kas kasutatud autode müüja on registreeritud ettevõte. Ülimalt oluliseks muutub see olukorras, kus ostjal on vaja puudusega sõiduk tagastada.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

Mida meeles pidada, kui ostad kasutatud auto vahendajalt?

Ideaalseid autosid ei ole olemas. Eriti kui me räägime (palju) kasutatud autodest. Kõik need vajavad suuremat või väiksemat rahalist investeeringut. Miks? Sest tavaliselt ei taha keegi lahti saada probleemivabast autost. Suure tõenäosusega kasutatakse autot senikaua, kuni see ei vaja liiga kulukaid remonditöid.

Diiselmootor – mootor mida ei ole vaja karta

Diiselmootor – mootor mida ei ole vaja karta

Täiuslikkusest rääkides…

Kas ostad kasutatud auto edasimüüjalt? Kontrolli auto ajalugu!

Kasutatud sõiduki ostmisel edasimüüja käest, tasub kontrollida selle kohta leiduvat teavet, mis on kättesaadav tänu unikaalsele VIN-koodile.

 

 

Järeldus

Täiuslik kasutatud autode müügisalong:

  • Tegutseb seaduslikult (korrektselt registreeritud ettevõttena) ja on kindlustatud nende hoole alla jäetud sõiduki kahjustumise või varguse korral.
  • Võimaldab sõidukit kontrollida nii koha peal kui ka töökojas.
  • Ei rakenda varjatud tasusid.
  • Sõlmib omanikuga lepingu, milles täpsustatakse sõiduki hind (eeldatav ja minimaalne) ning vahendustasu.
  • Ning mis kõige tähtsam, kuid võibolla ka kõige ebatõenäolisem: müüja ei karda näidata oma toodete puudusi.

Loe veel:

Summary