autoDNA soovitab
Esindusest-kasutatud-auto

Esindusest ostetud kasutatud sõiduk: uus autodna.ee tsükkel, 1. osa

3 oktoober 2019

Autodna.com blogil on hea meel lugejaid teavitada uuest funktsioonist, mis puudutab kasutatud sõidukite ostmist välismaalt. Kirjutame ostuprogrammidest, mida pakuvad populaarseimate kaubamärkide ametlikud maaletoojad ja volitatud edasimüüjad. Alustame taoliste ostuvõimaluste plusside ja miinustega; pärast seda arutame üksikasjalikumalt konkreetseid programme, mida pakuvad populaarseimate imporditud automarkide edasimüüjad.

Esindusest kasutatud auto ostmise plussid ja miinused

esindus

Kui olete kunagi vajanud kasutatud autot ja proovinud seda iseseisvalt otsida, siis pole vist vaja pikemalt seletada. Te juba teate, kui keeruline see on. Kõikide pakkumistega tutvumisele võib kuluda kogu vaba aega ning tõelise romu ostmise oht pole turuseisu arvesse võttes üldsegi väike. Juhul, kui saate endale lubada paari tuhande euro kulutamist (veel parem, kui see summa on umbes kolmekordne), avanevad Teile huvitavad võimalused. Sõidukite maaletoojatel ja edasimüüjatel on selliste vajaduste ja eelarvega inimeste jaoks spetsiaalsed ostuprogrammid. Samuti saate pisut kokku hoida, kui jätate oma praeguse auto esindusele ning ostate neil täiesti uue sõiduki. Seda tüüpi pakkumised võimaldavad uute sõidukite vahendajatel müüa ka kasutatud mudeleid.

 

 

Me elame ajastul, mil ligipääs erinevatele pakkumistele ja informatsioonile on praktiliselt piiramatu, lisaks on enamik sellest kättesaadav ka mobiilseadmetes. Kui leiate, et seda kõike on liiga palju, siis saate õige valiku langetamiseks abi edasimüüjalt. Raske on leida populaarse tootemärgi esindust, mis EI paku lisaks ka kasutatud autode valikut. Sellised pakkumised võivad olla huvitavaks alternatiiviks sõidukitele, mille müüjateks on eraisikud, kasutatud autode salongid ning professionaalsed müügiagendid. Taolisel lahendusel on omad eelised, kuid ilmselgelt ka mõned puudused. Sellise tehingu erinevaid tahke vaatleme allpool.

Eelised:

– Sõiduki täielik kasutusajalugu (paljudele autodele väljastatakse tehnilist seisukorda tõendavad sertifikaadid; lisaks antakse neile garantii, mille tingimused on üsnagi atraktiivsed);

– Võimalus leida hästi hooldatud ühe eelmise omanikuga sõiduk, mis on vaid 3–4 aastat vana, kuna omanikud vahetavad autosid sageli;

– Mitu võimalust ühes kohas (uus või kasutatud auto, vana auto müümine esindusele, liisinguvõimalused);

– Väiksem oht osta sõidukõlbmatu auto (miks peaks lugupeetud edasimüüja sõiduki puudusi Teie eest varjama?).

Puudused:

– Kõrgem hind kui otse omanikult või teiste edasimüüjate käest ostes;

– Piiratud pakkumine (enamasti saate esinduses valida vaid konkreetse tootja mudelite vahel);

– Väiksem kasum vana auto müümisel (kuna Teil pole käepärast hinnavõrdlus tööriistu ja Te ei saa sõiduki ajalugu kasutada tõestada, et auto on rohkem väärt).

Milline on parim tegutsemisviis, kui olete otsustanud, et soovite autot osta ja/või müüa kaubamärgi ametliku esinduse kaudu? Oleme kirja pannud kõige tähtsamad reeglid, mis aitavad Teil kogu protsessi võimalikult hõlpsalt läbi teha.

1. Küsimus ei ole ainult hinnas. Oluline on ka see, kui suur on soodustus.

Pidage esindusega läbirääkimisi ja kui Te ei saa seda, mida soovite, leidke teine teenusepakkuja, kes on nõus hinda alandama. Samal ajal olge avameelne ja öelge selgelt, kui palju raha saate kulutada – see aitab Teil tehingu kiiremini lõpule viia või pakkumise tagasi lükata juba läbirääkimiste alguses.

2. Ärge alustage tehingut valest otsast.

Pidage oma praeguse auto tagasiostuhinna üle läbirääkimisi alles pärast uue auto lõplikus hinnas kokku leppimist. Kui tagasiostuhind Teid ei rahulda (mis on kahjuks väga tõenäoline, eriti, kui esindus tegeleb teist marki sõidukite müügiga), siis müüge oma vana auto maha iseseisvalt. Nii säästate raha.

 

Kasulik teada

autoDNA on juhtiv sõidukite ajaloo veebipõhise kontrollimise teenuste pakkuja. VIN-koodi põhjal saate autoDNA-ga enne ostu sooritamist kontrollida sõiduki ajalugu. Paljudel juhtudel võib VIN-koodi kontrollimine ära hoida soovimatute lisakulude tekkimise, mis on seotud tundmatu minevikuga sõiduki ostmisega.

 

3. Kuumakse on teisejärgulise tähtsusega. Sellest olulisem on auto lõpphind.

Kui vajate laenu või liisingut, ärge lubage igakuistel osamaksetel oma otsust mõjutada. Kõigepealt pidage läbirääkimisi auto (kasutatud või uue) hinna alandamiseks ja seejärel võidelge välja ka atraktiivsed laenutingimused. Pidage meeles, et saate auto eest tasumiseks kasutada ka mõnda teist teenusepakkujat. Nii saate säästa kaks korda: lõpphinna (millest sõltub peamiselt osamaksete suurus) ja intressi (madala intressimäära tõttu) pealt.

Selle sarja järgmises osas uurime, kust täpselt pärinevad esindustes müüdavad kasutatud autod.

Loe veel: