autoDNA soovitab
használt jármű vásárlása kereskedőtől

Esindusest ostetud kasutatud sõiduk: uus autodna.ee tsükkel, 9. osa

12 detsember 2019

Sisukord

Ford on üks populaarsemaid kaubamärke, mis tegeleb kasutatud autode importimisega Eestisse. Kahjuks ei peegeldu see nende müügiprogrammis, mis sisaldab ainult paarikümmet pakkumist. Põhjuseks on peamiselt programmi üsna ranged kriteeriumid: müüakse ainult alla 5-aastaseid Fordi autosid, mille läbisõit on vähem kui 125 000 km. Õnnetuseks ei vasta samale standarile kõik teenuse erinevad aspektid: sõidukitele antakse ainult 12-kuuline garantii. Autod on siiski läbinud põhjaliku tehnilise kontrolli. Konkreetse programmi kaudu auto ostmiseks läheb Teil vaja vähemalt 10 000 – 20 000 eurot. Mõned sõidukid on märkimisväärselt kallimad, näiteks Volvo XC90 maksab peaaaegu 60 000 eurot.

Ford Pre-Owned

www.ford.infoauto.ee

Hyundai i-Best

www.hyundai.ee

Tuntud Korea kaubamärk kogub Eestis iga aastaga üha rohkem populaarsust ning see kajastub ka kasutatud autode nõudluses. Kahjuks on i-Best programm kättesaadav ainult läbi Poola edasimüüja. Programmi kaudu pakutavad sõidukid on vähem kui 6 aastat vanad (alates esimese registreerimise kuupäevast) ja nende läbisõit on kuni 120 000 km. Neil on ka 12-kuuline garantii piiramatu läbisõiduga, maanteeabi kogu Euroopas ja DEKRA kvaliteedisertifikaat. Luksuslik Hyundai Genesis (55 000 eurot) on üks kallimaid autosid, Hyundai Santa Fe ja Tucson (varem: ix35) on aga pisut odavamad. Saadaval on ka suur valik populaarseid i40, i30 ja Elantra mudeleid.

 

 

Citroen Select

www.citroen.ee

Selle Prantsuse kaubamärgi kasutatud autode kvaliteet ei erine turu üldistest standarditest. Programmi raames pakutavatel sõidukitel on kuni 24-kuuline garantii ja nende tehniline seisukord on kontrollitud. Pakkumine pole väga muljet avaldav ning autode arv on tegelikult pettumust valmistav: tavaliselt on valikus 80–90 mudelit, sealhulgas teiste kaubamärkide sõidukid. Enamik autodest on siiski Citroenid. Lehekülje haldaja võiks kindlasti uuendada oma otsingumootorit, sest hetkel kasutatav on üsna algeline.

Loe veel: