Kõik
autotööstuses-uudised

Huvitavad sündmused autotööstuses: Juuni kokkuvõte

4 juuli 2023

Samal ajal, kui enamus meist tähistas jaanipäeva, oli autotööstus pidevas arengus. Teeme kokkuvõtte Juuni kõige ainulaadsematest ja isegi lõbusatest sündmustest

Madalaim sõiduk Itaalias

Jah, sa ei eksi, see on päris auto või vähemalt osa selle algsest vormist. Üks autohuviliste kanal Youtube’is “Carmagheddon” tegi midagi uut. Nende Frankensteini eksperimendi tulemus? Maailma madalaim auto.

Kanali eestvedaja, tõeline Itaalia autoarmastaja, otsustas osta kasutatud Fiat Panda ja ehitada sellest midagi põnevat. Nagu näha, on auto täpselt akende alt pooleks lõigatud. Videos selgitatakse meile, et taolise autoga on siiski võimalik sõita, kuigi see on tavapärasest veidi keerulisem.

Midagi sellist ei ole varem tehtud ja kuigi autotööstus taolist kontseptiooni tõenäoliselt omaks ei võta, on see kindlasti lõbus väljakutse, mis tekitab põnevust ja aitab säilitada innovaatilist mõtteviisi.

Fiat ütleb “ei” hallile

Itaalia autotootja on tulnud välja uudisega – nad ei tooda enam halli värvi autosid. Ettevõtte tegevjuht mainib videos “Operation no gray” (Operatsioon “Ei hallile”), et hallide autode müümine on lihtne, kuid Itaalia sümboliseerib optimismi, kirge ja elu ning hallil värvile ei ole sellega midagi pistmist. “On aeg reegleid muuta. Alates tänasest ei ole Fiat enam hall,” ütles ettevõtte tegevjuht Olivier Francois. Ta istus halli autosse, mis langetati suurde värviämbrisse, kust see ilmus välja oranžina. See on selge märk ühe ajastu lõpust ja uue, värvilisema ajastu algusest.

Kuigi ettevõte ei tooda enam halle autosid, vaid hakkab selle asemel kasutama elavamaid värve, mille nimed on inspireeritud Itaalia imeilusast loodusest (Sitsiilia oranž, Foresta roheline ja Veneetsia sinine), on neil autojuhtidel, kes eelistavad neutraalseid ja klassikalisi värve, endiselt võimalik osta valgeid ja musti autosid.

Otsus jõustus juunis ja mõjutab esmalt Fiat 600 mudelit, mis tuleb müügile käesoleval aastal. Uusi värve kasutatakse loomulikult ka teiste mudelite puhul, nagu 500e, 500 Hybrid, 500X, Panda ja Tippo, kuid pärast juunit ei ole need enam saadaval hallides toonides. Internet on selle otsuse enamjaolt heaks kiitnud ning see tagab ettevõttele kindla positsiooni nii konkurentide seas kui ka tänavatel.

 

AUTODNA

Sõiduki ostmisel ja müümisel tasub alati kasutada tasuta VIN-koodi otsingut, näiteks autoDNA sõiduki taustakajastavat aruannet, mis on VIN-koodi dekodeerimise tööriistade seas turuliider. VIN-koodist piisab, et kontrollida sõiduki kahjustusi (sealhulgas mahakandmisi), avariisid, registreeritud läbisõitu ja arhiivifotosid. VIN-koodi kontrollimine on lihtne, kiire ja võib teid säästa tohututest kuludest, mis on seotud vigase auto ostmisega.

 

 

Blackberry võtab üle autode turvatööstuse

Selgub, et 2000ndate aastate alguses telefonitööstust domineerinud ettevõte on nüüdseks jõudnud hoopis teise tööstusharusse. Blackberry on oma QNX tarkvara pakkunud rohkem kui kümme aastat ning on ilmselt üks juhtivaid ja turvalisemaid sõidukitarkvara tootjaid.

Ettevõtte tarkvaralahendused on kasutusel enam kui 235 miljonis sõidukis üle kogu maailma. Nende kliendiportfelli kuuluvad sellised turuliidrid nagu BMW, Toyota, VolksWagen ja paljud teised.

Pakutav tarkvara aitab lahendada mitmesuguseid kaasaegseid autoprobleeme, näiteks sõidukijuhi abisüsteemiga (ADAS) seotud tõrkeid, mis hõlmab parkimisabi, püsikiiruse reguleerimist ja muid sarnaseid funktsioone. Tulevikuautod sõltuvad suuresti tarkvarast ja muudest tehnoloogilistest lahendustest, ning tundub, et Blackberry säilitab oma turupositsiooni ja tõseb sõidukitööstuse juhtivaks tarkvaratootjaks.

Loe veel:

Summary