Autoblogi – Autode ajaveeb – autoDNA Blogi

Ameerika autod – mis neil viga on?

ameerika autod

Valdav enamus Ameerika autodest imporditakse Eestisse kerekahjustustega. Kõigi automarkide hulgast esineb seda kõige sagedamini BMW, Fordi ja Chrysleri puhul. Ka teised Saksa autotootjad on edetabelis kõrgel kohal.

Kas eestlased on Ameerikast pärit autode suhtes entusiastlikud?

Ameerika autoturg on Hiina ja Euroopa kõrval üks maailma suurimaid. Tänu autode heale kättesaadavusele ja konkurentsist tingitud atraktiivsetele hindadele on see Baltimaades juba aastaid olnud populaarseks impordiallikaks. Ameerika autodel on Eestis oma entusiastid, kes hindavad nende avarust ja sõidumugavust. Isegi, kui sellega kaasneb halvem juhitavus, rohkem võimalikke rikkeid ning varuosade vähesus võrreldes Euroopas või Aasias toodetud sõidukitega.

 

INFORMATIOON

Siiski tasub meeles pidada, et valdav enamus Eestisse toodavatest Ameerika autodest on kahjustatud – enamasti spetsiifilisel viisil. Mis viisil?

 

2022. aastal kogutud autoDNA statistika kohaselt on kõige levinumaks probleemiks, ligi 90% juhtudest, sõiduki kerega seotud kahjustused

Kõige levinumad kahjustused Ameerika autode puhul

Peaaegu pooled defektid (47%) hõlmavad auto esiosa vigastusi, mis võib tähendada muljutud kaitserauda, purunenud esitulesid või isegi kahjustatud radiaatorit. Järgmisena on pingereas tagaosa, sh tagaosa vasaku ja parema külje kahjustused. Järgnevad vasak ja parem esikülg ning nimekirja lõpus on rohkem kui ühte piirkona hõlmavad kahjustused. Tänu madalamatele tööjõukuludele tasub taolisi sõidukeid Eestis remontida. Pärast seda on võimalik auto edasi müüa.

 

 

Millistel USAst imporditud automarkidel esineb kahjustusi kõige sagedamini? BMW on edetabelis esimene, järgnevad Ford ja Chrysler. Huvitaval kombel impordib Eesti USAst ka kahjustatud Audi, Mercedese ja Volkswageni sõidukeid. Mazda on kuuendal kohal ning Jaapani kaubamärkide osas on levinud Toyota ja Nissan. Kerekahjustuste osas oli kaheksandal kohal Rootsi päritolu Volvo.

Enamik neist autodest on toodetud USAs ja on mõeldud just sellele turule – neil on tavaliselt suured mootorid (peamiselt bensiinimootorid, mõnikord ka hübriidmootorid) ning suurem teljevahe kui Euroopa turu jaoks loodud sõidukitel, seega on need ka ruumikamad (nt Volkswagen Passat).

USAst päritoluga autode eksootilisus tähendab ka seda, et mõnikord võib nende edasimüümine olla keeruline. Kindlasti on sellist tüüpi autole entusiastliku ostja leidmine palju raskem kui näiteks Saksamaal toodetud Volkswagen Passatile.

 

autoDNA

Kas teile meeldis see artikkel? Kas soovite oma kommentaarides midagi küsida? Jagage julgelt oma tagasisidet ja kommenteerige artikli allosas. Ja pidage meeles – alati enne auto, mootorratta või isegi haagise ostmist – kontrollige autoDNA-ga VIN-koodi alusel sõiduki ajalugu. VIN-koodi kontroll on üks olulisemaid asju, mida teha enne kasutatud sõiduki ostuotsust. Tänu sellele aitab autoDNA teil teha teadlikke otsuseid.

Loe veel:

Exit mobile version